«Київській пекторалі» -25!

Нагадаємо, Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.  День театру був встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ). Цього дня у нашій столиці відбувається «Київська пектораль», яка відзначатиме своє 25-річчя. Нині церемонію вирішили провести  у Колонному  залі Київської мерії. На головні нагороди претендували 49 вистав столичних театральних колективів. Після таємного голосування 34 членів журі назвали трійки номінантів, а ввечері оголосять, хто ж став переможцем.

 

НОМІНАНТИ

театральної премії «Київська пектораль» 2016 р.

  1. «За кращу драматичну виставу»

1. О. Островський «Без вини винні», режисер Віктор Гирич (Київський академічний театр юного глядача на Липках).


В. Шекспір «Річард ІІІ». ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

2. В. Шекспір «Річард ІІІ», режисер Автанділ Варсімашвілі (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).


П. Квілтер «Незрівнянна». ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

3. П. Квілтер «Незрівнянна», режисер Анатолій Хостікоєв (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

  1. «За кращу музичну виставу»


    Імре Кальман «Графиня Маріца». ФОТО Анатолія ФЕДОРЦЕВА

1. Імре Кальман «Графиня Маріца», режисер Богдан Струтинський (Київський національний академічний театр оперети).

2. Г. Доніцетті «Ріта», режисер Лада Шиленко (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва).


Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані». ФОТО Олександра ПУТРОВА

3. Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані», режисер Тамара Трунова (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г. Шевченка).

  1. «За кращу дитячу виставу»

1. «Містер Р-р-р», режисер Михайло Яремчук (Творча майстерня «Театр маріонеток»).

2. В. Гібсон «Мене прислав доктор Хоу», режисер Юрій Лізенгевич (Київський академічний театр юного глядача на Липках).

3. Галина Гусарова «Мрія маленького віслючка», режисер Михайло Яремчук (Київський академічний театр ляльок).

  1. «За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)»

1. Надія Симчич «Ми, Майдан», режисер Ірина Кліщевська (Київський академічний театр «Колесо»).


Павло Ар’є «Слава Героям». ФОТО надано Театром «Золоті Ворота»

2. Павло Ар’є «Слава Героям», режисер Станіслав Жирков (Копродукція Театру «Золоті Ворота» та Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка).

3. «Отрада и Утешение», режисер Олена Лазович (Новий драматичний театр на Печерську).

  1.  «За кращу режисерську роботу»

1. Станіслав Жирков, вистава «Слава Героям» (Копродукція Театру «Золоті ворота» та Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка).

2. Автанділ Варсімашвілі, вистава «Річард ІІІ» (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

3. Лада Шиленко, вистава «Ріта» (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва).

  1.  «За краще виконання чоловічої ролі»

1. Богдан Бенюк, за роль Річарда ІІІ у виставі «Річард ІІІ», режисер Автанділ Варсімашвілі (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

2. Ігор Левенець, за роль Тассілі Ердеді, Графа, у виставі «Графиня Маріца», режисер Богдан Струтинський (Київський національний академічний театр оперети).

3. Олексій Гнатковський, за роль Остапа Ільковича Шемеля у виставі «Слава Героям», режисер Станіслав Жирков (Копродукція Театру «Золоті ворота» та Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка).

  1. «За краще виконання жіночої ролі»

1. Христина Микитин, за роль Елен у виставі «Мене прислав доктор Хоу», режисер Юрій Лізенгевич (Київський академічний театр юного глядача на Липках).

2. Олена Мамчур, за роль Софії Гриньової у виставі «Отрада и Утешение», режисер Олена Лазович (Новий драматичний театр на Печерську).

3. Наталя Сумська, за роль Флоренс Фостер Дженкінс у виставі «Незрівнянна», режисер Анатолій Хостікоєв (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

  1. «За краще виконання чоловічої ролі другого плану»

1. Арсен Курбанов, за роль Коломана Зупана, Барона, Торговця з Вараздіна, у виставі «Графиня Маріца», режисер Богдан Струтинський (Київський національний академічний театр оперети).

2. Олександр Ярема, за роль Нила Стратоновича Дудукіна у виставі «Без вини винні», режисер Віктор Гирич (Київський академічний театр юного глядача на Липках).

3. Володимир Скорик, за роль Джеймса у виставі «Мене прислав доктор Хоу», режисер Юрій Лізенгевич (Київський академічний театр юного глядача на Липках).

  1.  «За краще виконання жіночої ролі другого плану»

1. Шорена Шонія, за роль Собаки у виставі «Двоє, не враховуючи собаки (Історія собаки)», режисер Тарас Бенюк (Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки).

2. Марина Буштрук, за роль Енні у виставі «Мене прислав доктор Хоу», режисер Юрій Лізенгевич (Київський академічний театр юного глядача на Липках).

3. Леся Самаєва, за роль Харити Ігнатіївни Огудалової у виставі «Бесприданница. Версия», режисер Тамара Трунова (Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра).

  1. «За краще пластичне вирішення вистави»

1. Аніко Рехвіашвілі, вистава «Снігова королева» (балет), балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка).

2. Дмитро Каракуц, вистава «Незрівнянна», режисер Анатолій Хостікоєв (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

3. Артем Шонін, вистава «Пробігаючи життя» (балет), хореограф-постановник Артем Шонін (КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ).

  1.  «За кращу сценографію»

1. Міроні Швелідзе, вистава «Річард ІІІ», режисер Автанділ Варсімашвілі (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

2. Станіслав Петровський, вистава «Снігова королева» (балет) (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г. Шевченка).

3. Олексій Вакарчук, вистава «Вітер шумить в тополях», режисер Євген Лунченко (Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки).

  1. «За кращу музичну концепцію вистави»

1. Владислав Тененбаум, вистава «Вид з мосту», режисер Кирило Кашліков (Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки).

2. Денис Мартинов, вистава «Любить» (Новий драматичний театр на Печерську).

3. Олексій Баклан, вистава «Снігова королева» (балет) (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г. Шевченка).

  1. «За кращий акторський дебют»

НОМІНАЦІЯ ЗНЯТА у зв’язку з відсутністю номінантів (лише 1 учасник).

 

  1. «За кращий режисерський дебют»

1. Валерія Федотова, вистава «Ослик должен быть худым» (Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»).

2. Лада Шиленко, вистава «Ріта» (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва).+

3. Дмитро Лобода, вистава «Жила собі Сироїжка» (Київський академічний театр юного глядача на Липках).

 

  1. «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва»
  1. Биченко Нінель Антонівна
27/03/2017
Газета ”День” 28.03.2017. «Культура»