Таємниці жіночої логіки

Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» люб’язно надає свої театральні майданчики для молодих режисерів та акторів.  Нещодавно в рамках проекту «Заявка на успіх» тут представили виставу «Випадок у дамській кімнаті», створену за трагікомедією відомої австрійської письменниці Брігітте Швайгер.

Наприкінці вісімдесятих – початку дев’яностих років минулого століття театральний простір України переживав справжній бум. Лише в Києві було створено десятки нових театральних колективів. Більшість з них не витримали перевірку часом. Однак деякі стали відомими не лише у столиці, але й далеко за межами України. Це Київський академічний театр «Колесо», Київський академічний драматичний театр на Подолі, Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я», Новий драматичний театр на Печерську, Київський театр «Актор», Київський драматичний театр «Браво» та інші. Схоже, сьогодні ми переживаємо нову хвилю народження театрів. Один із новостворених колективів, що має назву «Творча Котельня», і представив на великій сцені «Сузір’я» свій спектакль «Випадок у дамській кімнаті».

Ця вистава була дипломною роботою молодого режисера Олександра Григор’єва і вперше показана на мікросцені театру «Сузір’я» три роки тому. Наразі ж маємо новий оновлений варіант спектаклю.

Як відомо у суспільстві все давно поділене. Одні жінки в дорогих сукнях ходять до респектабельних ресторанів, інші – миють підлоги та унітази в туалетах цих ресторанів за зовсім маленьку зарплатню. Але якщо відвідувачка ресторану раптом забуде гроші, коли спуститься до платної вбиральні, та господаркою ситуації виявляється вже прибиральниця. І хто знає, як вона скористається своєю короткочасною владою…

Комедійна історія, в яку потрапили Дама (артистка Наталія Куц) та Жінка, яка працює прибиральницею у жіночому туалеті (Олена Несміян) доволі кумедна, і, в той же час, зворушлива і глибоко драматична. А ще це нагода дізнатися, про що говорять дві жінки, коли залишаються наодинці. Про магазини, сумки, косметику, помаду, чоловіків чи може щось інше?

Жінкам часом не легко знайти спільну мову, особливо, якщо вони існують на різних поверхах, в різних світах і носять різний одяг. Але якщо вони залишаться замкненими на ніч в одному просторі, то виявиться, що їхній різний одяг зшитий з одного полотна (недаремно досить різні сукні героїнь насправді одного кольору), а душі зліплені з одного матеріалу.

У виставі є все: і сміх, і сльози, і відчай, і радість, і бурі емоцій, і звичайно ж, знаменита жіноча логіка.

Хочеться побажати «Творчій котельні» нових цікавих знахідок. Хто знає, можливо наступні їхні роботи стануть помітними явищами в українському театральному просторі, а виконавці – відомими акторами.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото з сайту Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я»

03/04/2017
CultUA.media 03.04.2017